NUTRIČNÍ TERAPEUTKA

Ing. LUCIE KOŘÍNKOVÁ

Jmenuji se Lucie Kořínková a jako nutriční terapeutka se o své klientky starám již mnoho let. Vše okolo stravy, se stalo součástí mého života již v dětství, a to zejména díky mé sestře a jejímu chronickému onemocnění střev, kde je strava zásadním podpůrným prostředkem pro zajištění dobrého zdravotního stavu. Jídlo se tedy u nás doma řešilo od mého mládí a dnes zpětně mohu říct, že jsem za tuto zkušenost vděčná. Po gymnáziu byla tedy moje volba pro vysokoškolské studium oboru Nutriční terapeut jasná. Následně jsem se chtěla dozvědět více z oblasti chemie potravin a vystudovala navazující obor Výživu a potraviny. Při studiu a první léta praxe v pražské ordinaci jsem viděla jako to jediné důležité stravu, skladbu jídelníčku, složení potravin – tedy popsané první slovo „nutriční“. Postupně mi však klienti ukazovali a zároveň já sama si všímala, že nás ovlivňuje často víc „hlava než žaludek“. A tak jsem do péče o své klienty zapojila i druhou část mého povolání, tedy „terapie“.

Individuální spolupráce je pro mě dodnes prioritou. Radost z každého klienta, který mi řekne, že mu zlepšuji život a dávám naději, je neskutečně naplňující. Při pravidelných kontrolách a komplexní péči se z každého jednotlivce stává pro mě velice blízký člověk, se kterým probírám nejen témata v rámci vzdělávání ve výživě, nastavování jídelníčku, ale mohu se s ním věnovat i jeho psychice. Jedině tak dochází ke skutečnému trvalému zlepšení životního stylu. Postupně tak klienti dosahují nejen své vysněné postavy, pro kterou si přišli, ale mají více energie v práci, i mimo ni – tedy na rodinu, koníčky, cvičení. Užívají si tak svůj život naplno a s lehkostí.

V poslední době mi dává velký smysl i přednášková činnost. Mám tak možnost oslovit širší spektrum posluchačů, takže i ty, kteří by se třeba neodhodlali samostatně přijít do poradny pro pomoc. Největší radost mám pak z přednášek pro žáky základních škol, kde díky primární prevenci může skutečně dojít k zamezení „problému“ ve výživě, ať už v mladém věku či později v dospělosti.

Rozhodla jsem se jít cestou prevence svého zdraví a tuto možnost chci dát i ostatním. Mojo motto je proto jednoduché „Převezmi odpovědnost za své zdraví do vlastních rukou“.

MÉ SLUŽBY

KONZULTACE

DÍky komplexnímu přístupu dosáhneme i Vašeho vytouženého cíle.

PORADENSTVÍ

Každý člověk potřebuje ve výživě individuální přístup, i k němu nám dopomůže profesionální zdravotnícký diagnostický přístroj.

PŘEDNÁŠKY

Chcete se dozvedet relevantní informace a vědecky ověřená fakta z oblasti výživy?